FrSky RX8R

8/16 kanálový S.Port přijímač s SBUS a redundantní funkcí pro možnost připojení duhého přijímače k zajištění vysoké provozní spolehlivost
990,00 Kč
S DPH
Na skladě není dostatek produktů
Hlídací pes. Pokud chcete být informování při naskladnění produktu, do řádku níže zadejte Váš email a klikněte na symbol obálky.
Kód produktu:
AD-FR1005
Oblíbené0
Porovnat0
Uložit do oblíbených
Popis

Jak to funguje:

RX8R podporuje redundantní funkci pro hlavní a vedlejší přijímače. Hlavní přijímač přijímá SBUS signály z vedlejšího přijímače. Hlavním přijímačem musí být RX8R a vedlejší přijímač může být jakýkoliv přijímač s SBUS výstupem (např.: FrSky X8R, X6R, X4RSB, XSR, XM, XM+, RX8R, L9R, atd.)

Poznámka: Vždy se ujistěte, že máte na vedlejším přijímači zakázanou telemetrii. XM+ je doporučován jako ideální vedlejší přijímač.

Hlavní i vedlejší přijímač přijímají signály z vysílače/vysílacího modulu. Pokud hlavní přijímač pracuje správně zpracovává své signály na  PWM výstupy pro serva a SBUS. Pokud se hlavní přijímač dostane do potíží se zpracováním vlastního signálu, ale vedlejší přijímač pracuje správně, přepne na SBUS signál druhého přijímače. Pokud hlavní přijímač opět přejde do normálního provozu a pracuje správně, primárně přepne na zpracování vlastního signálu.


Specifikace:

 • Rozměry: 46.25x26.6x14.2mm

 • Váha: 12.1g

 • Počet kanálů: 16CH (1-8CH PWM nebo 9-16CH PWM z konvenčních výstupů pro serva,1-16CH z SBUS portu)

 • RSSI výstup na desce: analog 0-3.3V

 • Provozní napětí: 4-10V

 • Provozní proud: 100mA@5V

 • Dosah: plný (>1.5km)

 • Aktualizace firmware

 • Kompatibilita: FrSky vysílače/vysílací moduly v D8/D16 režimu


Schéma:


Párování:

Párování je proces jednoznačně přiřazující určitému vysílacímu modulu přijímač. Vysílače/vysílací moduly mohou být párovány s více přijímači (ne však současně). Přijímač může být párován pouze na jeden vysílač/ vysílací modul.

Postupujte dle následujících kroků:

1. Nejprve si zvolte mód pro párování přijímače podle tabulky uvedené níže. Nejběžnější je Mód 5, tedy 1-8CH s telemetrii. Pokud zvolíte jiný mód, umístěte propojku na signální piny dle tabulky. Připravte si napájení pro přijímač, ale prozatím nepřipojujte.

2. Zapněte vysílač a přejděte do nabídky párování. Zde v nabídce Mód zadejte/ponechte dle vašeho výběru režim párování (D8/D16). Obdobně upravte/ponechte Rozsah kanálů a následně přejděte na nabídku Bind a tlačítkem ENT spusťte párovací proces na vysílači. Nabídka Bind bliká a je doprovázena zvukovým signálem. 

3. Nyní připojte/zapněte napájení přijímače s přidržením nebo bez přidržení tlačítka F/S dle instrukcí v tabulce. Spárování je signalizováno trvale svítící zelenou LED a blikající červenou LED na přijímači.

4. Vypněte stiskem ENT volbu Bind na vysílači.

5. Vypněte napájení přijímače a po znovu připojení/zapnutí napájení trvale svítící zelená LED signalizuje úspěšné spárování a připravenost pro běžný provoz.

Pokud kombinujete dva RX8R, jeden je výstupní pro 1-8CH a druhý je pro 9-16CH, je nutné párovat jeden z těchto dvou přijímačů s vypnutou telemetrii.

Režimy přijímače a párovací procesy

Mód

Telemetrie

Kanály

Výběr režimu RX a párovací operace

Pozice propojky na signálních pinech před párováním

Tlačítko párování F/S

Mód 1 (D8)

ano

CH1~CH8

CH7&CH8

Pro párování zapněte napájení přijímače - nemačkat tlačítko F/S

Mód 2 (D16)

ne

CH1~CH8

CH3&CH4

Pro párování zapnout napájení přijímače se stisknutým tlačítkem F/S

Mód 3 (D16)

ne

CH9~CH16

CH1&CH2

Mód 4 (D16)

ano

CH9~CH16

CH1&CH2 + CH3&CH4

Mód 5 (D16)

ano

CH1~CH8

bez propojky

Poznámka: pro Horus X12S, můžete povolit/zakázat telemetrii a nastavit výstupní kanály pro RX8R v nabídce straně RF systém (není potřeba propojovat signální piny na RX8R před párováním).

Kontrola dosahu:

Předletová kontrola dosahu by měla být provedena před každým letem. Odrazy od kovových plotů, betonových budov nebo stromů mohou způsobit ztrátu signálu, a to jak v průběhu kontroly dosahu, tak během letu.

Postupujte dle následujících kroků:

 1. Umístěte model alespoň 60cm na zem (např. na dřevěnou lavici).

 2. Antény přijímače by měly být odděleny od sebe tak jako v modelu a nedotýkat se země.

 3. Anténa modulu by měla být ve svislé poloze. (platí pro TX modul)

 4. Zapněte vysílač a přijímač, stiskněte tlačítko F/S na XJT modulu po dobu 4 vteřin pro vstup do režimu kontroly dosahu, červená LED dioda nesvítí a zelená rychle bliká. Efektivní dosah se sníží na 1/30 (nyní musí být dosah minimálně na 30m). U vysílače aktivujte režim RANGE označením a stiskem ENT

 5. Postupujte dále od modelu a zároveň zkoušejte ovládací prvky pro kontrolu normálního provozu.

 6. Stiskněte tlačítko F/S na XJT modulu po dobu 1-2 vteřin pro opuštění režimu kontroly dosahu. Červená LED bude opět svítit, což znamení návrat k normálnímu režimu. U vysílače vypněte režim testu dosahu RANGE opětovným stiskem ENT.Nastavení Failsafe:

 • Pro přechod serv do přednastavené polohy při ztrátě signálu - nejprve spárujte přijímač a nastavte serva do požadované polohy. Krátkým stiskem tlačítka F/S potvrďte požadovanou polohu, LED na přijímači 2x blikne pro potvrzení zapsání požadovaných poloh serv. Pro vypnutí Failsafe přijímač znovu spárujte.

 • Nastavení nevysílání pulzů při ztrátě signálu - zapněte napájení přijímače bez zapnutého vysílače a krátce stiskněte F/S tlačítko.

 • Pokud nebude failsafe nastaven, přijímač po ztrátě signálu drží poslední známou polohu kanálů/serv.


Poznámka: Failsafe lze nastavit i pomocí vysílače v příslušné nabídce Failsafe

Detaily produktu
AD-FR1005

Parametry

SmartPort
Ano
Rozměry
46.25x26.6x14.2mm
Analogový port
Ne
Počet kanálů
16CH (1-8CH PWM nebo 9-16CH PWM z konvenčních výstupů pro serva,1-16CH z SBUS portu)
Proudový odběr
100mA@5V
Aktualizace FW
Ano
Kompatibilita
FrSky vysílače/vysílací moduly v D8/D16 režimu
RSSI výstup
Analogový RSSI výstup (0~3.3V)
Model
RX8R
Dosah
plný dosah (víc jak 1.5km)
Provozní napětí
4-10V
Váha
12.1g

Specifické reference

Související produkty

Nabídka

Nastavení

Klepněte na další produkty.
Nebyly nalezeny žádné produkty.
Porovnat0

Vytvořte bezplatný účet pro uložení do oblíbených.

Přihlásit se

Vytvořte zdarma účet seznam přání.

Přihlásit se