FrSky G-RX8 Přijímač s váriem

FrSky G-RX8 přijímač s integrovaným váriem a možností připojení druhého satelitního přijímače pro redundantní funkci. Velmi vhodný pro použití ve větroních
1 160,00 Kč
S DPH
Na skladě není dostatek produktů
Hlídací pes. Pokud chcete být informování při naskladnění produktu, do řádku níže zadejte Váš email a klikněte na symbol obálky.
Kód produktu:
AD-FR0998
Oblíbené0
Porovnat0
Uložit do oblíbených
Popis

Přijímač FrSky G-RX8 je velmi vhodný pro použití hlavně ve větroních. Variometr v provedení s velkou přesností měření je přímo integrován v přijímači a poskytuje telemetrické údaje jako je výška a vertikální rychlost. Další velmi užitečná vlastnost je možnost redundance, tj. možnost připojení druhého satelitního přijímače pro zvýšení kvality přenosu i na velké vzdálenosti. To zajišťuje vysokou bezpečnost a spolehlivost provozu. Navíc podporuje režim SBUS a PWM s velmi snadným přepínáním.

Schema


Vlastnosti

 • Rozsah měření senzoru variometru je -700m ~ +10000m s citlivostí na 0,1m
 • Měření vertikální rychlosti v rozsahu +/- 16.7m/
 • Podpora redundantní funkce pro hlavní a druhý satelitní přijímač. Hlavní přijímač přijímá SBUS signál druhého satelitního přijímače pro případ ztráty signálu u hlavního přijímače. K hlavnímu přijímači G-RX8 může být jako druhý satelitní přijímač využitý přijímač s SBUS výstupem jako například: FrSky X8R, X6R, X4RSB, XSR, XM+, R-XSR, G-RX8, L9R a podobné.

Připojení druhého satelitního přijímače
Specifikace

 • Model: G-RX8
 • Rozměry: 55.26 x 17 x 8mm
 • Váha: 5.8g
 • Počet kanálů: 16 CH (1-8 CH / 9-16 CH konvenční PWM výstupy, 1-16 CH z SBUS portu
 • Provozní napětí: 3.5 ~ 10V
 • Proudový odběr: 100mA@5V
 • Dosah: plný dosah (>1,5 km)
 • Aktualizace firmware: ANO
 • Kompatibilita: D16 mód
 • Rychlost servovýstupů: 9ms (HS–High Speed Mode) nebo také 18ms (FS–Normal Speed Mode)Párování

Párování je proces jednoznačně přiřazující určitému vysílacímu modulu přijímač. Vysílací moduly mohou být párovány s více přijímači (ne však současně). Přijímač může být párován pouze na jeden modul vysílače.

Postup pro párování přijímače:

 1. Zapněte vysílač a přejděte do nabídky párování. Zde v nabídce Mód zvolte D16. Obdobně upravte/ponechte Rozsah kanálů a následně přejděte na nabídku Bind a tlačítkem ENT spusťte párovací proces na vysílači. Nabídka Bind bliká a je doprovázena zvukovým signálem. (u externích modulů postupujte dle návodu)

 2. Nyní připojte/zapněte napájení přijímače s přidržením tlačítka F/S. Spárování je signalizováno blikající červenou LED.

 3. Vypněte volbu Bind stiskem ENT na vysílači. (nebo vypněte vysílač s instalovaným externím modulem)

 4. Vypněte napájení přijímače a po znovu připojení/zapnutí napájení trvale svítící zelená LED signalizuje úspěšné spárování a připravenost pro běžný provoz.

Poznámka: při využití druhého přijímače vypněte na jednom z přijímačů telemetrii.Jak přepnout mezi SBUS a PWM módem

Přijímač pracuje ve dvou módech a to v PWM nebo v SBUS. Přijímač je v továrním nastavení dodáván v SBUS módu.

a) Pokud po zapnutí přijímače svítí modrá LED, přijímač je v SBUS módu. Pokud modrá LED na přijímači nesvítí, přijímač je v PWM módu.

b) Přepnutí z SBUS na PWM mód se provádí propojením signálních pinů 1CH a 2CH před párováním. Po spárování s propojenými piny bude přijímač přepnut a pracovat v PWM módu. Po párování odstraňte propojku z pinů 1 a 2. Pro změnu zpět na SBUS mód znovu spárujte bez propojky pouze s přidrženým F/S tlačítkem přijímače.

DŮLEŽITÉ:

 1. SBUS mód: v tomto módu je k dispozici 6 kanálů s PWM signálem na portech 1-6CH s vysokou precizností, tj. s chybou < 0.5 μs, port SBUS IN je využit pro redundantní funkci, CH8 je SBUS OUT a CH7 je v tomto režimu nedostupný/vypnutý.

 2. PWM mód: při volbě tohoto módu je k dispozici 8 kanálů s PWM signálem na kanálech 1-8CH. Port SBUS IN je využit pro redundantní funkci, tj. pro připojení druhého SBUS přijímače.Jak přepnout frekvenci PWM z FS mode do HS mode

FS mód (PWM 18ms) lze přepnout na HS mód (PWM 9ms) propojením 5CH a 6CH signálního pinu propojkou před párováním. Po párování vyjměte propojku.

Zpět na HS mód znovu párujte bez propojky jen s přidržením F/S tlačítka jako obvykle.

UPOZORNĚNÍ: HS mód se používá pouze pro digitální serva. U běžných serv může HS mód způsobit poškození nebo zničení serva.

Poznámka: SBUS výstup je stále 9ms, zvolený mód FS nebo HS nemá na SBUS vliv.Zapnutí / Vypnutí vária

Vário přijímače je v továrním nastavení zapnuté. Pro vypnutí vária přidržte F/S tlačítko víc jak 3s. Vypnutí je signalizováno 3x bliknutím modré LED. Pro zapnutí opakujte proces.Jak přepnout(přemapovat) výstupy 1~8 / 9~16CH

Před párováním přijímače k vysílači propojte signální piny CH3 a CH4 propojkou. Po párování přijímač vypněte a odstraňte párovací propojku z pinů CH3 a CH4. Přijímač bude přepnutý na režim výstupů 9~16CH. Pro přepnutí zpět na 1~ 8CH opakujte proces.Signalizace LED přijímače

LED

Signalizuje

Zelená trvale svítí

Normální provoz po spárování

Červená pomalu bliká

Přijímač bez signálu / nespárováno

Červená bliká – Zelená svítí

Úspěšné párování

Zelená dvakrát problikne

Potvrzení nastavení failsfe na přijímači

Modrá svítí

SBUS mód zapnut

Modrá třikrát blikne

Potvrzení zapnutí/vypnutí vária


Kontrola dosahu

Předletová kontrola dosahu by měla být provedena před každým letem. Odrazy od kovových plotů, betonových budov nebo stromů mohou způsobit ztrátu signálu, a to jak v průběhu kontroly dosahu, tak během letu.

Postupujte dle následujících kroků:

 1. Umístěte model alespoň 60cm na zem (např. na dřevěnou lavici).

 2. Antény přijímače by měly být odděleny od sebe tak jako v modelu a nedotýkat se země.

 3. Anténa modulu by měla být ve svislé poloze. (platí pro TX modul)

 4. Zapněte vysílač a přijímač, u vysílače aktivujte režim RANGE označením a stiskem ENT. (u vysílacího modulu stiskněte tlačítko F/S  po dobu 4 vteřin pro vstup do režimu kontroly dosahu, červená LED dioda nesvítí a zelená rychle bliká). Efektivní dosah se sníží na 1/30 (nyní musí být dosah minimálně na 30m).

 5. Postupujte dále od modelu a zároveň zkoušejte ovládací prvky pro kontrolu normálního provozu.

 6. U vysílače vypněte režim testu dosahu RANGE opětovným stiskem ENT. (u modulu - stiskněte tlačítko F/S na XJT modulu po dobu 1-2 vteřin pro opuštění režimu kontroly dosahu. Červená LED bude opět svítit, což znamení návrat k normálnímu režimu.
Nastavení Failsafe

 • Pro přechod serv do přednastavené polohy při ztrátě signálu - nejprve spárujte přijímač a nastavte serva do požadované polohy. Krátkým stiskem tlačítka F/S potvrďte požadovanou polohu, LED na přijímači 2x blikne pro potvrzení zapsání požadovaných poloh serv. Pro vypnutí Failsafe přijímač znovu spárujte.

 • Nastavení nevysílání pulzů při ztrátě signálu - zapněte napájení přijímače bez zapnutého vysílače a krátce stiskněte F/S tlačítko.

 • Pokud nebude failsafe nastaven, přijímač po ztrátě signálu drží poslední známou polohu kanálů/serv.

  Poznámka: Failsafe lze nastavit i pomocí vysílače v příslušné nabídce FailsafeDetaily produktu
AD-FR0998

Parametry

Provozní napětí
3.5-10V
Váha
5.8g
SmartPort
Ano
Rozměry
55.26 x 17 x 8mm
Model
G-RX8
Rozsah měření
variometr: -700m ~ +10000m s citlivostí na 0,1m
vertikální rychlost: +/- 16.7m
Počet kanálů
16 (1~8CH konvenčních a 1-16CH dostupných z SBUS portu nebo při použití dvou X8R je dostupných konvečních 16CH )
SBUS
Ano
Proudový odběr
100mA@5V
Aktualizace FW
Ano
Kompatibilita
FrSky Horus X12S a Taranis X9D PLUS/ X9E-EU/ XJT-EU v módů D16
Dosah
plný dosah (víc jak 1.5km)
Frekvenční pásmo
2.4GHz ACCST

Specifické reference

Související produkty

Nabídka

Nastavení

Klepněte na další produkty.
Nebyly nalezeny žádné produkty.
Porovnat0

Vytvořte bezplatný účet pro uložení do oblíbených.

Přihlásit se

Vytvořte zdarma účet seznam přání.

Přihlásit se